Victorie istorică pentru Sheriff Tiraspol în meciul cu Real Madrid, scorul 2-1

Victorie istorică pentru Sheriff Tiraspol în meciul cu Real Madrid, meciul s-a încheiat cu scorul 2-1. Sheriff Tiraspol a învins Real Madrid în meciul de pe Santiago Bernabeu.

Formația tiraspoleană a marcat prin Jasurbek Yakhshiboev în minutul 25. Atacantul a înscris cu o lovitură de cap din centrarea lui Cristiano.

Real Madrid a egalat abia în minutul 65, jucătorul Karim Benzema a transformat a fost cel care a marcat golul.

Sheriff a dat lovitura de grație în minutul 90. Sebastien Thill a marcat golul victoriei.

Astfel, după două meciuri disputate, Sheriff este liderul grupei D, cu 6 puncte. Real are trei puncte, iar Inter Milano și Șahtar Donețk câte unul.

Cum a fost meciul Sheriff Tiraspol – Real Madrid

Sheriff Tiraspol a jucat astăzi cel de-al doilea meci din grupele Ligii Campionilor. Sheriff s-a duelat cu Real Madrid, Spania, în cadrul grupei D. Partida a avut loc la stadionul Santiago Bernabeu din Madrid.

Min 89: Sheriff Tiraspol conduce meciul cu Real Madrid, scorul e 2-1

Cel de-al doilea gol pentru Sheriff Tiraspol a fost marcat de Sebastien Thill

Min 75: Meciul este întrerupt, jucătorul Georgios Athanasiadis (Sheriff Tiraspol) a solicitat îngrijiri medicale.

Sheriff Tiraspol – Real Madrid, după pauză scorul este 1:1

Min. 65: După pauză, Real Madrid egalează printr-un șut perfect de la 11 metri, executat de Karim Benzema (Real-Madrid)

Min. 25: Primul gol Sheriff Tiraspol a marcat în poarta celor de la Real Madrid.
Sheriff conduce jocul, după de în minutul 25, Jasurbek Yakhshiboev a marcat un gol în poarta adversarilor de la Real Madrid.

Real Madrid a dominat repriza și a ratat mai multe ocazii de gol.

Sheriff Tiraspol conduce cu 1:0 în meciul cu Real Madrid

Real Madrid: 1.Thibaut Courtois, 3.Eder Militao, 4.David Alaba, 6.Nacho, 7.Eden Hazard, 9.Karim Benzema, 14.Casemiro, 15.Federico Valverde, 20.Vinicius Junior, 25.Eduardo Camavinga, 35.Miguel Gutierrez.

Rezerve: 13.Andriy Lunin, 26.Luis Lopez, 5.Jesus Vallejo, 8.Toni Kroos, 10.Luka Modric, 11.Marco Asensio, 16.Luka Jovic, 17.Lucas Vazquez, 21.Rodrygo, 22.Isco, 24.Mariano Diaz, 27.Antonio Blanco

Antrenor: Carlo Ancelotti

Sheriff: 30.Georgios Athanasiadis, 2.Danilo Arboleda Hurtado, 9.Adama Traore, 10.Frank Castaneda, 13.Fernando Costanza, 15.Cristiano Da Silva Leite, 17.Jasurbek Jumaboy Ugli Yakhshiboev, 21.Edmund Addo, 22.Dimitrios Kolovos, 31.Sebastien Thill, 55.Gustavo Dulanto

Rezerve: 1.Dumitru Celeadnic, 33.Serghei Pașcenco, 6.Stjepan Radeljic, 16.Keston Anthony Julien, 19.Serafim Cojocari, 20.Boban Nikolov, 77.Bruno Felipe Souza Da Silva, 98.Maxim Cojocaru, 99.Momo Yansane

Antrenor: Yurii VERNYDUB